Személyi fejlesztés

Hogyan?

A folyamat

Kapcsolatfelvétel

A megadott csatornákon bármikor elérhető vagyok. A referenciák elérhetőségét szívesen rendelkezésre bocsátom az első konzultáció után, de a honlapon nem jelenítem meg a fejlesztői folyamat bizalmas kezelésére való tekintettel.

 

Első konzultáció

Az első találkozó meghatározó jelentőségű a sikeres fejlesztői folyamatban.

Ennek a konzultációnak az alkalmával derül ki, hogy megalapozható-e a kölcsönös bizalom és szimpátia, ami a későbbi munka elengedhetetlen feltétele. Bármelyik fél, azaz mind a kliens, mind a tanácsadó-fejlesztő mindenféle következmény nélkül visszaléphet. Természetes dolog, ha bármelyik fél nem tud elköteleződni a közös munka mellett.

Az első alkalom időtartama általában hosszabb, nincs meghatározva. Tulajdonképpen egy kötetlen beszélgetés, amely során a megismerkedésen túl tisztázásra kerülnek a közös munka gyakorlati elemei, a szerződés részletei. A kliens válaszokat kaphat esetlegesen felmerülő kérdéseire a folyamattal, vagy a fejlesztővel kapcsolatban.

A kliens az első alkalommal vázolja elakadásának lényegét, a fejleszteni, változtatni kívánt területeket az életében. Kísérlet történhet a konkrét célok meghatározására is.

A fejlesztői folyamat

A fejlesztő munka ajánlásom szerint minimum öt alkalom után értelmezhető, de bármelyik fél bármikor megszakíthatja a folyamatot.

Egy alkalom általában körülbelül kilencven perc, de nem szívesen szabok határokat a klienseimnek.

Javasolt gyakoriság helyzettől függően általában heti egy alkalom.

A munka helyszíne megállapodás kérdése.

A folyamatban a fejlesztőnek nem feladata kész megoldásokat nyújtani a kliens problémáira. Támogató, kísérő, objektív, tényfeltáró kérdései segítségével a kliens számára elérhető, megléphető és elfogadható, személyre szabott megoldások megvalósításában segít, azt követően, hogy az elakadás, megtorpanás okát kliense együttműködésével feltárta.

A közösen kitűzött cél elérése érdekében feladatok, tesztek, gyakorlatok, speciális technikák segítségével dolgozunk.

A fejlesztő munka célja, hogy a kliens saját erősségeit megismerve, azokat hasznosítva a tőle elvárható legjobb szinten jelenítse meg magát a változtatni kívánt területeken, valamint hogy erősítse személyes és szakmai potenciálját.

A folyamat lezárását követően a kliens által kiválasztott módon (e-mail, telefon, skype, személyes találkozó) rendszerint utókövetem a folyamatot, az esetleges felmerülő kérdéseket tisztázom.

Biztonság

Bármilyen adatot a kliensről szigorúan bizalmasan kezelek. Külön megállapodás szerint referencia adás esetén ettől eltérhetek.

A tanácsadók és más segítő munkatársak számára kötelezően előírt szupervíziós és mentori konzultációkon a kliensek kilétét érintő adatokat nem szolgáltatok ki.

Az esetleges érdekütközéseket, vagy érdek összeegyeztethetetlenségeket kliensem tudomására hozom.

Amennyiben a fejlesztői folyamat túllép kompetenciámon, úgy azt haladéktalanul a kliens tudomására hozom, szükség szerint javaslatot teszek a további lépéseket illetően.

Pszichiátriai kezelés, vagy más mentális segítő folyamattal párhozamosan nem áll módomban vállalni a munkát.

Általánosságban az International Coach Federation (ICF) etikai kódex tartalmával egyetértek.



« vissza a főoldalra